Corrugated Storage Bin, 4-1/2" H x 4" W x 11-3/14" D
(Pack of
1)
SKU:A1X12 Item#: A1X12
Made from 275 lb. test corrugated board for longer life than typical 200 lb. test boxes
Boxes store flat and assemble in seconds without tape, staples or tools
Inserts fit neatly inside all four sizes and keep smaller, related items organized and easy to retrieve
Oyster white exterior finish
Frequently Bought Together
Stub Length Left Hand Drill Bit Index
$0.00
Couldn't load pickup availability
Carbide Bur Index
$0.00
Couldn't load pickup availability
Masonry Drill Bit Index
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
Storage Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cabinet Multipurpose Cutting Tool Storage
$0.00
Couldn't load pickup availability
Master Drill Bit Metric Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Mini Bulb Tip-Out Storage Cabinet With Door
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Made from 275 lb. test corrugated board for longer life than typical 200 lb. test boxes Boxes store flat and assemble in seconds without tape, staples or tools
Inserts fit neatly inside all four sizes and keep smaller, related items organized and easy to retrieve
Oyster white exterior finish
Technical Specifications
| Item#: | A1X12 |
|---|---|
| Type | Storage |
| Style | Box |
| Material | Corrugated |
| Width | 4 " |
| Height | 4-1/2 " |
| Depth | 11-3/4 " |
| Size | 4"W x 4-1/2"H x 12 " |
| UNSPSC #: | 24112003 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.1 lb |
