Corrugated Storage Bin, 4-1/2" H x 1-7/8" W x 3-1/2" D
(Pack of
3)
SKU:A1X15 Item#: A1X15
A1X15 Inserts must be ordered separately.
Made from 275 lb. test corrugated board for longer life than typical 200 lb. test boxes
Boxes store flat and assemble in seconds without tape, staples or tools
Inserts fit neatly inside all four sizes and keep smaller, related items organized and easy to retrieve
Oyster white exterior finish
Frequently Bought Together
Drill Index
$0.00
Couldn't load pickup availability
Letter Drill Bit Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
Storage Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
36 Compartment Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wire Spool Brown Steel Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Gravity Feed Dispenser
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
A1X15 Inserts must be ordered separately. Made from 275 lb. test corrugated board for longer life than typical 200 lb. test boxes
Boxes store flat and assemble in seconds without tape, staples or tools
Inserts fit neatly inside all four sizes and keep smaller, related items organized and easy to retrieve
Oyster white exterior finish
Technical Specifications
| Item#: | A1X15 |
|---|---|
| Type | Storage |
| Style | Box |
| Material | Corrugated |
| Width | 1-7/8 " |
| Height | 4-1/2 " |
| Depth | 3-1/2 " |
| Size | Insert 1-7/8"W x 4-1/2"H x 3-1/2"D " |
| UNSPSC #: | 24112003 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.12 lb |
