Cowl and Bumper Push-Type Retainer for Hyundai, Nylon, Black, Fits 7mm Hole, 15mm Head, 10mm Stem Length
(Pack of
15)
SKU:P85382 Item#: P85382
Hyundai Genesis and Veracruz; Kia Rio 2009+
Hyundai OEM No. 86155-2H100
15mm Head Dia.
10mm Stem Length
Fits into 7mm Hole
Black Nylon
Frequently Bought Together
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Door Weatherstrip Retainer Nylon 5 x 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Rocker Wheel Retainer Nylon 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Genesis and Veracruz; Kia Rio 2009+ Hyundai OEM No. 86155-2H100
15mm Head Dia.
10mm Stem Length
Fits into 7mm Hole
Black Nylon
Technical Specifications
| Item#: | P85382 |
|---|---|
| Type | Push Type Retainer |
| Style | Cowl |
| Head Diameter | 15 mm |
| Stem Length | 10 mm |
| Fits Hole Size | 7 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Quantity Per Package | 15.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer C : Row 2 : Column 1 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.125 lb |
