Fender Flare and Door Moulding Retainer for Hyundai/Kia with Sealer, Plastic, White, Fits M11 Hole, 9.5 x 10mm Top Head
(Pack of
25)
SKU:1446682 Item#: 1446682
Kia Sorento 2003 2009
Kia OEM Nos. 87758-3E000, 87759-3E000 and 87719-02500
9.5mm x 10.5mm Top Head Size
10mm Stem Length
14mm Overall Length
2mm Trim Thickness
2.5mm Panel Range
Fits into M11 Hole
White Plastic with Seal
Frequently Bought Together
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Grille Interior/Exterior Trim Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hood Insulation Retainer Nylon 26mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Well Liner and Splash Shield Nut Nylon
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Kia Sorento 2003 2009 Kia OEM Nos. 87758-3E000, 87759-3E000 and 87719-02500
9.5mm x 10.5mm Top Head Size
10mm Stem Length
14mm Overall Length
2mm Trim Thickness
2.5mm Panel Range
Fits into M11 Hole
White Plastic with Seal
Technical Specifications
| Item#: | 1446682 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | Fender |
| Top Head Size | 9.5 x 10 mm |
| Stem Length | 10 mm |
| Overall Length | 14 mm |
| Fits Hole Size | 11 mm |
| Material | Plastic with Seal |
| Color | White |
| Panel Range | 2.5 mm |
| Trim Thickness | 2 mm |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer I : Row 3 : Column 4 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.02 lb |
