DANGER AREA IN FRONT OF ELECTRICAL PANEL MUST BE KEPT CLEAR FOR 36 INCHES OSHA-NEC REGULATIONS Sign, Self Sticking, 10" x 7"
(Pack of
1)
SKU:SF14678 Item#: SF14678
DANGER AREA IN FRONT OF ELECTRICAL PANEL MUST BE KEPT CLEAR FOR 36 INCHES OSHA-NEC REGULATIONS Sign, Self Sticking, 10" x 7"
Read MoreFrequently Bought Together
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Trim Lifting Masking Tape 10mm x 10m
$0.00
Couldn't load pickup availability
MiniMark Industrial Label Printer Ribbon
$0.00
Couldn't load pickup availability
LOCK-OUT CENTER
$0.00
Couldn't load pickup availability
EYE WASH STATION
$0.00
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Liner Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Shield Push-Type Retainer with Metal Insert
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
LOCK-OUT CENTER
$0.00
Couldn't load pickup availability
EYE WASH STATION
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID STATION
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
DANGER AREA IN FRONT OF ELECTRICAL PANEL MUST BE KEPT CLEAR FOR 36 INCHES OSHA-NEC REGULATIONS Sign, Self Sticking, 10" x 7"Technical Specifications
| Item#: | SF14678 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | 84859 |
| Type | Electrical Hazard |
| Material | Self Sticking |
| Sign Header | DANGER |
| Front Legend | Area In Front Of This Electrical Panel Must Be Kept Clear For 36 Inches. OSHA-NEC Regulations |
| Height | 10 " |
| Width | 7 " |
| Description | SS - 7" x 10" |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
