OPERATIONAL HAZARD Danger FLAMMABLE Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441682 Item#: 1441682
OPERATIONAL HAZARD Danger FLAMMABLE Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
OPERATIONAL HAZARD Danger FLAMMABLE Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441682 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | D126AB |
| Type | Operational Hazard |
| Material | Aluminum .040 |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Flammable |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | AL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
