1/2" Drive Extension, Spring Plunger, 2" Length
(Pack of
1)
SKU:18894 Item#: 18894
High-polished chrome finish
Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Frequently Bought Together
Stwobble Extension 1/4" Drive, 6 " Length
$0.00
Couldn't load pickup availability
Socket Extension, Spring Plunger, 3/8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Set Extension Chrome 1/2Dr Wobble 5Pc
$0.00
Couldn't load pickup availability
1-1/2" Single Edge Razor Blades
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hammer, Ball Pein, Fiberglass Handle, 16oz Head
$0.00
Couldn't load pickup availability
Safety Scraper, Razor Blade, 3-3/4" Overall Length
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
1/2" Drive Deep Impact Socket, 35mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
3/4" Drive Retaining Ring 1-7/16" Groove
$0.00
Couldn't load pickup availability
3/8" Drive Standard Impact Socket, 9/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Socket Set, SAE, 3/8" Drive, 8pc
$0.00
Couldn't load pickup availability
Spot Weld Remover Drill Bit Cobalt 5/16" (M8)
$0.00
Couldn't load pickup availability
Large Index-Tend Pry Bar
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
High-polished chrome finish Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Technical Specifications
| Item#: | 18894 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | S-102P |
| Drive Size | 1/2 " |
| Length | 2 " |
| Drive Type | Square |
| Locking Type | Ball |
| Specifications | ANSI B 107.10M |
| UNSPSC #: | 27112832 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.24 lb |
