1/2" Drive Extension, Spring Plunger, 20" Length
(Pack of
1)
SKU:18897 Item#: 18897
High-polished chrome finish
Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Frequently Bought Together
Extendable Stwobble Extension, 3/8" Drive
$0.00
Couldn't load pickup availability
Socket Extension, Spring Plunger, 1/2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Extension, 1/4" Drive, Spring Plunger, 6" Length
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Socket Set, SAE, 1/2" Drive, 6pc
$0.00
Couldn't load pickup availability
Razor Blade, Single Edge, High Carbon Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Interchangeable Hex Bit Set 24Pc SAE
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Bumper Shield Retainer 11/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
3/4" Drive Deep Impact Socket, 1-3/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
3/8" Drive Standard Impact Socket, 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
1/2 Drive Bi-Pos Swivel Impact Socket, 24mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Alu-Master 8-Way Torpedo Level
$0.00
Couldn't load pickup availability
18" Locking Smooth Operator Clamp
$0.00
Couldn't load pickup availability
Spot Weld Remover Drill Bit 5/16" (M8)
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
High-polished chrome finish Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Technical Specifications
| Item#: | 18897 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | S-121P |
| Drive Size | 1/2 " |
| Length | 20 " |
| Drive Type | Square |
| Locking Type | Ball |
| Specifications | ANSI B 107.10M |
| UNSPSC #: | 27112832 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 5.11 lb |
