1/4" Drive Extension, 6" Length, Spring Plunger, High-Polish Chrome
(Pack of
1)
SKU:18534 Item#: 18534
High-polished chrome finish
Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Frequently Bought Together
Cross-Over Socket Extension Deluxe Set , 3/8" 1/2" & 3/4" Drive, 8Pc
$0.00
Couldn't load pickup availability
XChangeXD™ KCJ-XC-65B Extra Durable Safety Cutter with Metal Tape Splitter Blue
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
1/2'' Drive, Deep Socket, 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Polymer Wheel Rubber Eraser 30mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Slotted Hex Washer Head Sheet Metal Screw #8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Slotted Hex Washer Head Sheet Metal Screw #8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
High-polished chrome finish Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Technical Specifications
| Item#: | 18534 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | M-115 |
| Drive Size | 1/4 " |
| Length | 6 " |
| Drive Type | Square |
| Locking Type | Ball |
| Specifications | ANSI B 107.10M |
| UNSPSC #: | 27112832 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.16 lb |
