3/4" Drive Extension, Spring Plunger, 3" Length, High-Polish Chrome
(Pack of
1)
SKU:19027 Item#: 19027
High-polished chrome finish
Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Frequently Bought Together
Stwobble Extension 1/2" Drive, 5 " Length
$0.00
Couldn't load pickup availability
Extension, 3/4" Drive, 16" Length
$0.00
Couldn't load pickup availability
Extension, 3/8" Drive, Spring Plunger, 3" Length
$0.00
Couldn't load pickup availability
21-Piece, 1/4" Shank, 2" Hex Power Bit Set
$0.00
Couldn't load pickup availability
Interchangeable Hex Bit Set 20Pc Torx
$0.00
Couldn't load pickup availability
12" Auto-Adjust Pliers
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
1/2" Drive Standard Impact Socket, 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
3/4" Drive Standard Impact Socket, 2-1/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
3/8 Drive Bi-Pos Swivel Impact Socket, 11mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
8Pc Metric Mini Double Head Wrench Set
$0.00
Couldn't load pickup availability
Comfort Grip Ergonomic Jumbo Awl, 4 pc Hook & Pick Set
$0.00
Couldn't load pickup availability
9" Hi-Level Heavy-Duty Power Jaw Plier-Cutter
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
High-polished chrome finish Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Technical Specifications
| Item#: | 19027 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | H-104 |
| Drive Size | 3/4 " |
| Length | 3 " |
| Drive Type | Square |
| Locking Type | Ball |
| Specifications | ANSI B 107.10M |
| UNSPSC #: | 27112832 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.71 lb |
