EYE WASH STATION, RIGID PLASTIC .050, 7 X 10
(Pack of
1)
SKU:1592952 Item#: 1592952
EYE WASH STATION, RIGID PLASTIC .050, 7 X 10
Read MoreFrequently Bought Together
Ear Plug Dispenser
$0.00
Couldn't load pickup availability
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 5/32 x 1/4" x 30'
$0.00
Couldn't load pickup availability
MiniMark Industrial Label Printer Vinyl Tape
$0.00
Couldn't load pickup availability
EYE WASH STATION Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
EYE WASH STATION
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Bumper Shield Retainer 11/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger CONFINED SPACE ENTRY PROCEDURES
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution HEARING PROTECTION REQ Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
EYE WASH STATION, RIGID PLASTIC .050, 7 X 10Technical Specifications
| Item#: | 1592952 |
|---|---|
| Type | Emergency Shower & Eye Wash |
| Material | Rigid Plastic .050 |
| Front Legend | Eye Wash Station |
| Height | 7 " |
| Width | 10 " |
| Description | PL - 7 x 10 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.1 lb |
