EYE WASH STATION, PRESSURE SENSITIVE VINYL .0045, 7 X 10
(Pack of
1)
SKU:1592953 Item#: 1592953
EYE WASH STATION, PRESSURE SENSITIVE VINYL .0045, 7 X 10
Read MoreFrequently Bought Together
Automotive Trim Lifting Masking Tape 10mm x 10m
$0.00
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 1/4" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID STATION
$0.00
Couldn't load pickup availability
MiniMark Industrial Label Printer Vinyl Tape
$0.00
Couldn't load pickup availability
GlobalMark 2 Industrial Label Maker Ribbon
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Clip Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front/Rear Bumper Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Panel Molding Clip Nylon White 12 x 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
EYE WASH STATION Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
EYE WASH STATION
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Easy Weld Tri Rod
$0.00
Couldn't load pickup availability
Plastic Bond
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hinge Pin and Bushing Kit 4 Items 7Pcs
$0.00
Couldn't load pickup availability
Easy Weld Tri Rod
$0.00
Couldn't load pickup availability
Plastic Bond
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hinge Pin and Bushing Kit 4 Items 7Pcs
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
EYE WASH STATION, PRESSURE SENSITIVE VINYL .0045, 7 X 10Technical Specifications
| Item#: | 1592953 |
|---|---|
| Type | Emergency Shower & Eye Wash |
| Material | Pressure Sensitive Vinyl .0045 |
| Front Legend | Eye Wash Station |
| Height | 7 " |
| Width | 10 " |
| Description | SS - 7 x 10 |
| Corners | Vinyl, Square Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.25 lb |
