FIRE EXTINGUISHER Safety Sign, ALUMINUM .040, 24 X 4
(Pack of
1)
SKU:1441675 Item#: 1441675
FIRE EXTINGUISHER Safety Sign, ALUMINUM .040, 24 X 4
Read MoreFrequently Bought Together
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
FIRE EXTINGUISHER Safety Sign, ALUMINUM .040, 24 X 4Technical Specifications
| Item#: | 1441675 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | M39A |
| Type | Fire Extinguisher |
| Material | Aluminum .040 |
| Sign Header | FIRE EXTINGUISHER |
| Front Legend | Fire Extinguisher |
| Height | 24 " |
| Width | 4 " |
| Description | AL 24 x 4 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
