Trim Panel Retainer for Hyundai, Nylon, Pink, 15mm Top, 16mm Middle and 18mm Bottom Head, 10 x 12mm Stem Size
(Pack of
15)
SKU:P86129 Item#: P86129
Hyundai Azera, Elantra, Genesis, Santa Fe, Sonata, Tiburon, Tucson and Veracruz 2003+; Kia Amanti, Magentis, Optima, Rondo, Sedona and Sportage 2003+
Hyundai OEM No. 82315-27000
15mm Top Head Dia.
16mm Middle Head Dia.
18mm Bottom Head Dia.
10mm Stem Dia.
12mm Stem Length
Pink Nylon
Frequently Bought Together
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Azera, Elantra, Genesis, Santa Fe, Sonata, Tiburon, Tucson and Veracruz 2003+; Kia Amanti, Magentis, Optima, Rondo, Sedona and Sportage 2003+ Hyundai OEM No. 82315-27000
15mm Top Head Dia.
16mm Middle Head Dia.
18mm Bottom Head Dia.
10mm Stem Dia.
12mm Stem Length
Pink Nylon
Technical Specifications
| Item#: | P86129 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | Trim Panel |
| Top Head Diameter | 15 mm |
| Middle Head Diameter | 16 mm |
| Bottom Head Diameter | 18 mm |
| Stem Length | 12 mm |
| Stem Diameter | 10 mm |
| Material | Nylon |
| Color | Pink |
| Quantity Per Package | 15.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.05 lb |
