Danger Confined Space Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1676779 Item#: 1676779
Danger Confined Space Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Paint Marker Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Service Dispatch Number 3000 to 3999
$0.00
Couldn't load pickup availability
Water-Resistant Cloth Tape Black 2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Liquid Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
No Admittance Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Miniature Incandescent Bulb 12V 2CP
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Forklift Traffic Area. Label with Picto, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Watch The Arc Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Area In Front Of Electrical Panel Must Be Kept Clear For 36 Inches Osha Regulations Sign,Pls
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Danger Confined Space Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting HolesTechnical Specifications
| Item#: | 1676779 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Confined Space |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Confined Space |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Depth | 0.040 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 29 CFR 1910.153 |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.58 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
