Danger This Disconnect Does Not Remove All Power Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 7x10"
(Pack of
1)
SKU:1664197 Item#: 1664197
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Tamper Identification Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 9.1 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
Couldn't load pickup availability
This Vehicle Is Equipped With An AED Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
City Gas Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 3/8" x 15'
Couldn't load pickup availability
Marker Pen White
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1-1/2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
Couldn't load pickup availability
Danger Permit Required. Confined Space. Do Not Enter. Label With Person Picto, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Emergency First Aid Station. Sign With First Aid Hand Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1664197 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | This Disconnect Does Not Remove All Power |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | This Disconnect Does Not Remove All Power |
| Height | 7 " |
| Style | Labels |
| Width | 10 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
