Notice Noise Area Wear Your Ear Protectors Sign, Aluminum .040, Black/Blue/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1670435 Item#: 1670435
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Solvent Resistant Sprayer
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
Couldn't load pickup availability
Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Sign With Hand Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Sign,Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Danger Eye Protection Required In This Area. Sign With Eye Protection Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Laser Lite Ear Plugs
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 3/8" x 15'
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15-1/4" Black
Couldn't load pickup availability
Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Label With Hand Picto, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Danger 480 Volts Sign, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Danger Electrical Hazard. Sign With Lightning Picto, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1670435 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Noise Area Wear Your Ear Protectors |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Noise Area Wear Your Ear Protectors |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov