Anchor Shackle, Oversize Screw Pin, Stainless Steel, 3/8", 2,000 lb WLL
(Pack of
2)
SKU:1427346 Item#: 1427346
Anchor Shackle, Oversize Screw Pin, Stainless Steel, 3/8", 2,000 lb WLL
Read MoreFrequently Bought Together
Eyebolt, With Nut, Galvanized, 1" x 9"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Eyebolt, Machinery, Self-Colored, 7/16" x 1-3/8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Turned Eyebolt, Zinc-Plated, 5/16" x 5"
$0.00
Couldn't load pickup availability
3ft Fiberglass Step Ladder 6203
$0.00
Couldn't load pickup availability
20ft Fiberglass Twin Ladder T7420
$0.00
Couldn't load pickup availability
6ft Parallel Sectional Ladder S7706-1
$0.00
Couldn't load pickup availability
Screw Pin Anchor Shackle, 7/16", 2,000 lb WLL
$0.00
Couldn't load pickup availability
Screw Pin Anchor Shackle, 3/8", 3,000 lb WLL
$0.00
Couldn't load pickup availability
Screw Pin Anchor Shackle, 1/2", 3,000 lb WLL
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Panel Molding Clip Nylon White 12 x 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front/Rear Bumper Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Anchor Shackle, Oversize Screw Pin, Stainless Steel, 3/8", 2,000 lb WLLTechnical Specifications
| Item#: | 1427346 |
|---|---|
| Type | Anchor Shackle |
| Style | Oversize Screw Pin |
| Body Material | Stainless Steel |
| Size | 3/8 " |
| Working Load Limit | 2,000 lb |
| Pin Diameter | 0.44 " |
| Pin Material | Stainless Steel |
| Width Between Eyes | 0.66 " |
| UNSPSC #: | 31132600 |
| TAA Compliant: | No |
