OPERATIONAL HAZARD Caution HOT Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441688 Item#: 1441688
OPERATIONAL HAZARD Caution HOT Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
OPERATIONAL HAZARD Caution HOT Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441688 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | C35RB |
| Type | Operational Hazard |
| Material | Rigid Plastic .050 |
| Sign Header | Caution |
| Front Legend | Hot |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | PL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
