CONFINED SPACE Danger CONFINED SPACE ENTER BY PERMIT ONLY Safety Sign, ALUMINUM .040, 20 X 28
(Pack of
1)
SKU:1441800 Item#: 1441800
CONFINED SPACE Danger CONFINED SPACE ENTER BY PERMIT ONLY Safety Sign, ALUMINUM .040, 20 X 28
Read MoreFrequently Bought Together
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
CONFINED SPACE Danger CONFINED SPACE ENTER BY PERMIT ONLY Safety Sign, ALUMINUM .040, 20 X 28Technical Specifications
| Item#: | 1441800 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | D162AD |
| Type | Confined Space |
| Material | Aluminum .040 |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Confined Space Enter By Permit Only |
| Height | 20 " |
| Width | 28 " |
| Description | AL 20 x 28 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
