DIN 125A Flat Washer, Grade 140 HV, Low Carbon Steel, Zinc Finish, 10.5mm ID, 20mm OD, 2mm Thickness, M10
(Pack of
100)
SKU:80264 Item#: 80264
DIN 125A Flat Washer, Grade 140 HV, Low Carbon Steel, Zinc Finish, 10.5mm ID, 20mm OD, 2mm Thickness, M10
Read MoreFrequently Bought Together
Hex Flange Bolt Grade 10.9 M6-1 x 25mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Open End Rivet Dome Head Aluminum 1/8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Flange Nut Grade 10 Steel M10-1.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
DIN 125A Flat Washer Steel M10
$0.00
Couldn't load pickup availability
Flat Washer 316 Stainless Steel 1/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Low Carbon Steel 1/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Bumper Shield Retainer 11/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Low Carbon Steel 1/4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Washer Standard Steel 1"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
DIN 125A Flat Washer, Grade 140 HV, Low Carbon Steel, Zinc Finish, 10.5mm ID, 20mm OD, 2mm Thickness, M10Technical Specifications
| Item#: | 80264 |
|---|---|
| Nominal Size | M10 |
| Grade | 140 HV |
| Finish | Bright Zinc |
| Type | Flat Washer |
| I.D. | 10.5 mm |
| O.D. | 20 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Material | Carbon Steel |
| Specifications | DIN 125A |
| Quantity Per Package | 100.0000 |
| UNSPSC #: | 31161807 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.69 lb |
