EMERGENCY EYE WASH, RIGID PLASTIC .050, 10 X 18
(Pack of
1)
SKU:1441628 Item#: 1441628
EMERGENCY EYE WASH, RIGID PLASTIC .050, 10 X 18
Read MoreFrequently Bought Together
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Specialty Rivet with Plastic Cap Aluminum 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
EMERGENCY EYE WASH, RIGID PLASTIC .050, 10 X 18Technical Specifications
| Item#: | 1441628 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | SPSA173R |
| Type | Emergency Shower & Eye Wash |
| Material | Rigid Plastic .050 |
| Front Legend | Emergency Eye Wash |
| Height | 10 " |
| Width | 18 " |
| Description | PL 10 x 18 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
