EYE WASH STATION, RIGID VINYL, 6 X 12
(Pack of
1)
SKU:1593021 Item#: 1593021
EYE WASH STATION, RIGID VINYL, 6 X 12
Read MoreFrequently Bought Together
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
EYE WASH STATION, RIGID VINYL, 6 X 12Technical Specifications
| Item#: | 1593021 |
|---|---|
| Type | Emergency Shower & Eye Wash |
| Material | Rigid Vinyl |
| Front Legend | Eye Wash Station |
| Height | 6 " |
| Width | 12 " |
| Description | RV - 6 x 12 |
| Corners | Vinyl, Square Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.485 lb |
