3/8" Drive Extension, 11" Length, Spring Plunger, High-Polish Chrome
(Pack of
1)
SKU:18689 Item#: 18689
High-polished chrome finish
Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Frequently Bought Together
Stwobble Extension 3/8" Drive, 3 " Length
$0.00
Couldn't load pickup availability
Stwobble Extension 3/8" Drive, 10 " Length
$0.00
Couldn't load pickup availability
Extendable Stwobble Extension, 1/2" Drive
$0.00
Couldn't load pickup availability
Dispenser, Utility Blade, Quickblade®
$0.00
Couldn't load pickup availability
Razor Blade 2 Notch Design
$0.00
Couldn't load pickup availability
A42001-9 Clip-On Coil Lanyard
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
1/2" Drive Deep Impact Socket, 36mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
1" Drive Deep Impact Socket, 1 5/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
3/4" Drive Deep Impact Socket, 1-1/2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Spot Weld Remover Drill Bit 5/16" (M8)
$0.00
Couldn't load pickup availability
0.5 HP Reciprocating Air Saw
$0.00
Couldn't load pickup availability
Jobber Length Drill Bit HSS 6.5mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
High-polished chrome finish Chrome plating provides increased protection from rust and corrosion
Ball and spring socket retention
Made in USA
Federal Specification ANSI B107.10M
Technical Specifications
| Item#: | 18689 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | B-115 |
| Drive Size | 3/8 " |
| Length | 11 " |
| Drive Type | Square |
| Locking Type | Ball |
| Specifications | ANSI B 107.10M |
| UNSPSC #: | 27112832 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.63 lb |
