Fender, Rocker, Wheel Retainer for Kia Sorento 2016, Nylon, Red, Fits M10 Hole, 10 x 12mm Head, 10mm Stem Length
(Pack of
25)
SKU:1500744 Item#: 1500744
Kia Sorento 2016
Hyundai OEM No. 87756-C5000
10mm x 12mm Top Head Size
10mm Stem Length
Fits into M10 Hole
Red Nylon
Frequently Bought Together
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Bumper Shield Retainer 11/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Bumper Shield Retainer 11/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Bumper Shield Retainer 11/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Body Side Rocker Retainer Nylon 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Panel Clip with Sealer Nylon Yellow 16mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Retainer Plastic 10 x 11mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Bumper Shield Retainer 11/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Kia Sorento 2016 Hyundai OEM No. 87756-C5000
10mm x 12mm Top Head Size
10mm Stem Length
Fits into M10 Hole
Red Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1500744 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | General |
| Top Head Size | 10 x 12 mm |
| Stem Length | 10 mm |
| Fits Hole Size | M10 |
| Material | Nylon |
| Color | Red |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer I : Row 3 : Column 3 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.06 lb |
