PPE Danger EYE PROTECTION REQUIRED IN THIS AREA Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441851 Item#: 1441851
PPE Danger EYE PROTECTION REQUIRED IN THIS AREA Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
PPE Danger EYE PROTECTION REQUIRED IN THIS AREA Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441851 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | D201AB |
| Type | PPE |
| Material | Aluminum .040 |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Eye Protection Required In This Area |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | AL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
