Dust Pan Broom for Sooper Scooper, Two-Tone Brown, Metal Handle, Compact and Angled Plastic Bristles, 36" Length
(Pack of
1)
SKU:DD1233 Item#: DD1233
Made to use with the Sooper Scooper Dust Pan. Compact, with angled plastic bristles. Features a sturdy wood handle.
Approximately 36" tall
Color: Two-tone brown
Frequently Bought Together
Flow-Through Wash Brush Extension Handle 3 to 5'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Multi-Flow Truck Wash Brush 9 x 2-1/2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hardwood Handle 60 x 15/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Specialty Rivet with Plastic Cap Aluminum 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Liner Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Made to use with the Sooper Scooper Dust Pan. Compact, with angled plastic bristles. Features a sturdy wood handle. Approximately 36" tall
Color: Two-tone brown
Technical Specifications
| Item#: | DD1233 |
|---|---|
| Overall Length | 36 " |
| Trim Length | 6 " |
| Fill Material | Polypropylene |
| Handle Diameter | 7/8 " |
| Fill Color | Yellow |
| UNSPSC #: | 47131600 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.72 lb |
